Strona główna > Rada naukowa

Rada naukowa

stelmach_wiktor_l.jpg

 

profesor medycyny prof. dr n. farm. in. Wiktor Stelmach

Studia farmaceutyczne ukończył z wyróżnieniem w Leningradzkim Instytucie Chemiczno-Farmaceutycznym, tytuł doktora nauk farmaceutycznych uzyskał w Instytucie Naukowo-Badawczym WHO w Teheranie (Iran); doktor n. med. Międzynarodowego Uniwersytetu Otwartego Medycyny Komplementarnej w Kolombo (Sri Lnka). Posiada doświadczenie w pracy zawodowej na różnych stanowiskach w wielu zakładach produkcyjnych i placówkach naukowo-badawczych zarówno w kraju, jak i za granicą: w Rosji, Niemczech, Szwajcarii i na Bliskim Wschodzie.

Jest autorem licznych opracowań nowoczesnych technologii w zakresie produkcji i kontroli jakości leków, a także autorem kilku oryginalnych receptur leków ziołowych, które zostały nagrodzone za ich skuteczność terapeutyczną. Wieloletni nauczyciel i wykładowca, prowadzi wykłady oraz współpracuje z jednostkami o profilu farmaceutyczno-medycznym jako specjalista-konsultant.

 

zdzislaw-jan-ryn.jpg

 

dr hab. med. Zdzisław Jan Ryn

Specjalista psychiatra, ekspert medycyny górskiej, dyplomata. Studia na Akademia Medyczna w Krakowie (AM), Wydział Lekarski (WL) (dyplom 1963). Studia podyplomowe: Studia doktoranckie w AM, doktorat (1971), habilitacja w zakresie psychiatrii (1979), profesor nadzwyczajny (tytuł 1994). Praca zawodowa: Szpital Miejski Nr l w Bielsku-Białej (1961-65). AM, Państwowy Szpital Kliniczny (1965-1973): stypendium specjalizacyjne, asystent lecznictwa. AM, Katedra Psychiatrii (1973-2009): asystent, starszy asystent, adiunkt, adiunkt habilitowany, docent, profesor nadzwyczajny; prodziekan WL (1981-1984), członek Kolegium Dziekańskiego WL (1984-88), kierownik Zakładu Patologii Społecznej w Katedrze Psychiatrii Collegium Medicum UJ (1984-2009). Uniwersytet Jagielloński, Instytut Psychologii, Zakład Psychologii Klinicznej, kierownik (1984-89). Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, Katedra Rehabilitacji Klinicznej (1996-). Misja dyplomatyczna:Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Chile i Boliwii (1991-96); konsul honorowy Republiki Chile w Krakowie (1997-2000); Ambasador RP w Argentynie (2007-2008).

Członek wielu towarzystw naukowych tak w Polsce, jak i na całym świecie. Autor przeszło 400 publikacji naukowych, głównie w czasopismach zagranicznych na temat psychiatrii klinicznej, sądowej i społecznej, patologii obozów koncentracyjnych, medycyny górskiej, psychologii alpinizmu, antropologii i medycyny Indian Ameryki Południowej, a także o etyce medycznej i cierpieniu. Autor kilkuset prac popularnonaukowych, reportaży i esejów o tematyce górskiej, psychologicznej, biograficznej i historycznej. Autor/konsultant kilku filmów popularno-naukowych.

baner_maca_vilcakora.png

 (c) 2012 Copyright by GreenHealth.pl                                                                                                                                               projekt i wykonanie PROFES - Tworzenie stron internetowych